Čo robia primátori pre naše mestá?

Autor: Martina Gregorová | 24.7.2013 o 5:04 | (upravené 24.7.2013 o 5:16) Karma článku: 4,73 | Prečítané:  762x

Leto som sa rozhodla stráviť v Anglicku. Že to nepokladám za jedno zo svojich najlepších rozhodnutí, rozoberiem až v nasledujúcom blogu. Teraz by som sa s vami rada podelila o to, ako som si tu zvykla sledovať domáce dianie.

Natrafila som totiž na jednu pozoruhodnú stránku, ktorá v októbri oslávi svoje prvé narodeniny - www.primatormesta.sk. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že sa jedná o obyčajný politicky dotovaný projekt, keďže hneď v druhej vete prvej sekcie priznáva, že má za úlohu prezentovať len pozitívne kroky pánov primátorov. Píše však, že nie je financovaný mestami, resp. primátormi. Skepticky naladení budete scrollovať nižšie a nižšie, až kým vás nezaujme nejaký článok, na ktorý ste nenarazili ani na najčítanejších spravodajských portáloch. Stránka zatiaľ ponúka správy z 23 slovenských miest, samozrejme vrátane Bratislavy. Práve tou sa vždy zaoberám ja, najmä keď mi v týchto dňoch tak chýba. Na rozdiel od ostatných spravodajských portálov vždy približne viem, aký typ informácií ma čaká a nejednu z nich by som vedela prakticky využiť  kiež by mi tu v Liverpoole na niečo bolo, že sa pán Ftáčnik postaral o osviežujúce fontánky s pitnou vodou na bratislavských námestiach...

Okrem užitočných článkov ešte oceňujem, že niet na slovenskom internete podobného projektu, ktorý by združoval na jednom mieste správy približujúce prácu našich primátorov. V čom spočíva a aké ovocie prináša sa dočítame za pár minút. Myslím, že občas aj správy výhradne pozitívneho chrakteru majú niečo do seba. Namosúrení občania si takto môžu aspoň vydýchnuť, že predsa len sa v slovenských mestách deje aj niečo prospešné a niektorí možno aj ocenia snahu svojho primátora.

Na tvorbu objektívnej mienky o jeho pôsobení síce tento zdroj nepostačí, možno ho však považovať za príjemne spestrujúci, či rozširujúci naše občianske obzory.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?